Sıkça Sorulan Sorular

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesi sürecinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Hangi yollarla ödeme yapabilirim?

Sinosha.com üzerinden bütün kredi kartları (VISA, Mastercard, American Express) ile online ödeme veya Havale/EFT yöntemi ile ödeme yapabilirsiniz.

Kozmetik ürünler hangi yasal düzenlemelere tabi?

Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde tüketiciye sunulan kozmetik ürünler, Avrupa Birliği Regülasyonuna (1223/ 2009/ EC) tabi olduğu gibi, Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren üreticiler ve ithalatçılar tarafından tüketicinin kullanımına sunulan kozmetik ürünler de 5324 sayılı Kozmetik Kanunu ve Kozmetik Yönetmeliğine tabidir. Bütün bu söz konusu kozmetik ürünlerin üretimi ve pazarlanması, adı geçen mevzuat uyarınca yapılmaktadır.         

AB mevzuatı göre herhangi bir kozmetik ürünü, normal kullanım koşulları altında insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermemelidir. Tüm kozmetik ürünler, tüketiciye sunulmadan önce,  bu kural doğrultusunda ve yine söz konusu mevzuat içerisinde tanımlandığı şekilde güvenlik testlerine tabi tutulmaktadır. Tüm bu hüküm ve kurallar Türkiye’deki tüketiciye sunulan kozmetik ürünler için de geçerlidir, çünkü ülkemizdeki kozmetik mevzuatı AB mevzuatına uyumlu olarak hazırlanmıştır. 

Kozmetik ürün bileşikleri için hayvan testleri yapılıyor mu?

Avrupa'da kozmetik bileşenleri ve bitmiş ürünler için hayvanlar üzerinde test yapılmamaktadır. Türkiye’de de benzer bir bakış açısına sahip olan sektörümüz ürün güvenliği konusunda alternatif bilimsel test yöntemlerinin geliştirilmesini desteklemektedir.  

“Dermatolojik olarak test edilmiştir” ne anlama geliyor?

Bu ifadenin yasal olarak bir tanımı bulunmamasına karşın, ürünün cilt üzerinde denendiği ifade edilmektedir. Bir ürünün cilt ile uyumluluğunun test edilmesi için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin uygulanma sürecine bir doktorun ya da dermatoloğun dâhil olması esas olarak gerekli değildir. Bu süreçlerde medikal bilgiye sahip kişilerden oluşan bir ekip değerlendirmeler yapmaktadır.   

Ürünlerin içeriği ile ilgili bilgiyi nereden alabilirim?

İçerikler Sinosha paketleri üzerinde listelenmiştir. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

İdeal fondötenimi nasıl bulurum?

Fondöteninizi seçerken öncelikle cildinizle eşleşecek iki farklı tonu seçmelisiniz. Bunlardan biri cildinizin doğal alt tonu olacaktır. Bu ton teninize göre daha açık hissettirir. Diğeri ise doğrudan ten renginizi seçmek olacaktır. Yanağınızla çenenizin kesişim kısmında bir sünger yardımıyla iki fondöten ile birer çizgi oluşturun ve bir kaç dakika boyunca tamamen görünmez olmasını bekleyin. İki çizgiden hangisi tamamen görünmez olur ve ten renginiz ile özellikle boyun kısmı ile bütünleşirse o ton doğru olacaktır.

Doğru kokuyu/parfümü nasıl seçebilirim?

Spesifik bir kokunun teninize ne şekilde tepki verdiğini keşfetmek için bir süre kokuyu deneyimlemenizi öneririz. Sinosha parfümleri üst,orta ve baz notalardan oluşmaktadır.

Orta nota kullanımdan bir kac dakika sonra ortaya çıkarken,  asıl nota saatlerce sizi etkisi altında bırakacaktır.