Bizi Takip Edin!
TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO
HIZLI TESLİMAT
  • ÜYE GİRİŞİ
  • SEPETİM
    Sepetiniz Boş ALIŞVERİŞ TAMAMLA

SİZE ÖZEL

Sonbahar / Kış

Rengarenk bir yazı geride bırakırken bir kenara kaldırdığımız hırkalarla birlikte elimiz artık o çok canlı makyaj malzemelerine gitmeyi de bırakıyor. Fakat belki de çok daha güzel renklerle bezenmiş bir sonbahar kış sezonu bizi bekliyor. Canlı renklerdeki trençkotlarla, yünlü camel montlarla ve örgü model hırkalarla bu sezon çok karşılaşacağımız kesin. E biz de onlara en uygun makyaj malzemelerini seçmeliyiz o zaman. Biz sizin için bazı teknik bilgilere ve renklere el attık.

1) Koyu Dudaklar

Bu senenin en vazgeçilmez uygulamalarından biri yine koyu renkli dudak ürünleri olacak ancak geçtiğimiz sezonlardaki gibi mat ve donuk dudaklar adeta raflarda kaybolurken, ıslak ve nemli görünen ışıl ışıl dudak ürünleri ön plana çıkıyor. Tabi ki tonlamalarda ufak tefek farklılıklar yine gözle görülür şekilde belli. Vişneler ve bordoların içlerinde hep kahve alt tonlar saklı adeta bu sene. Dudaklarda bir çikolata esintisi…

2) Tamamlanmamış Kalem Uygulamaları

Son birkaç senedir net eyeliner uygulamaları iyice ortadan kalkarken devamında dağılmış görüntüler de yavaş yavaş kaybolmaya başlıyor. Sadece göz diplerinde ve ya sonlarında belli belirsiz sürülmüş kalem uygulamaları inanılmaz etkileyici olacak gibi. Doğru uygulandığında ifadeyi çok doğal ve canlı gösteriyor hem de uygulama çok pratik.

3) Tek Ton Far

Benim çok sevdiğim ve uyguladığım uygulamalardan biri yeniden trend hale geliyor adeta. Belirgin ve tek tonlu makyaj abartısız durduğu gibi ifadenizi de bir anda olduğundan daha fresh hale getiriyor. Yazın bunun örneklerini neon farlar ile bir çok moda haftasında ve defilede görmüştük, muhtemelen sonbahar kış moda haftalarında daha az canlı renklerle benzerlerini görmemiz çok mümkün gibi duruyor. Yine far renklerinde kahveler ön plana çıkarken, bordolar, mürdümler ve yanık şeftaliler ona eşlik edecekmiş gibi.

4) Çerçeveli Uygulamalar

Daha Retro uygulamaların arasında yer alan çerçevelenmiş göz uygulamaları bizi yeniden geçmişe götürmeye hazırlanıyor. Bu sefer çerçevelerin netlikleri daha az ve daha erken silikleşiyor. Gözlerde çok uğraşılmamış bir hava verirken ifadenizle daha yumuşak bir hale bürünüyor. Siyahlar ve acı kahveler bu uygulamalar için yine ideal ve risksiz renkler. Ama daha profesyönel ellerde iseniz bu uygulamaları borda ve mürdümlerle de denemelisiniz derim.

5) İnce Ten

Bundan sonra değişmemesi gereken bir trend olduğunu düşünüyorum ince ten uygulamalarının. Zira birkaç yıl kadar öncesinde inanılmaz kalın kapatılmış ten uygulamaları çok popülerdi maalesef. Doğal olarak da belirli bir saat sonunda cildinizde kusma, atma ve birikme yapıyordu bu ürünler. Olduğunuzdan daha yorgun bir ifade ile ayrılıyordunuz günden. Hepsi artık değişti! Çok daha ince uygulamalar hatta BB, CC cream kullanımı çok şükür ki çok arttı! Özellikle kış aylarında ya da soğuk havalarda cildinize mutlaka nem takviyesi yapan ürünler kullanmalısınız ki cildiniz de kurumalar ve çatlamalar minimum olsun. Çok yüksek SPF’li ürünlere gitmemekte fayda var ki ürünün yoğunluğu çok artmasın.

6) Abartısız, Belirgin Kirpikler

Kirpiklerde ki kat kat ürün uygulamalarından kurtulduğumuz son iki yılda çıkan ürünler ve ünlü isimler sayesinde tekrar o günlere geri dönmeyecekmişiz gibi görünüyor. Hem üste hem alta uygulanan uygulamaları yapmamakta ve çok fazla kat sürmemekte fayda var diye düşünüyorum. Daha belirgin ama tel tel ayrılmış, daha hacimli ancak topaklanmamış görüntüler oluşturmaya çalışmak en güzeli. Son zamanlarda piyasada sıkça bulabileceğiniz silikon fırçalar bu iş için biçilmiş kaftan.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et